Viimasel ajal on mul olnud tunne, et õppimine ei edene enam päris nii hästi kui võiks. Seepärast hakkasin uurima võimalusi, kuidas õppimist “vürtsitada”. Nõnda sattusin selliste veebilehtede otsa, kus saab taustaks panna erinevaid helisid (inglise keeles ambient sounds). Olin neist varem ka kuulnud, kuid polnud kunagi varem proovinud. Arvasin, et ma ei suuda keskenduda, kui mul miski pidevalt kõrvas pläriseb. Neid veebilehti möödunud nädalal katsetades olin aga meeldivalt üllatunud. Nii kaua, kuni taustal ei mänginud (sõnadega) muusika, mõjusid need helid meeldivalt rahustavalt ja aitasid ehk isegi õppimisele kaasa.
Niisiis jagan oma avastusi nüüd ka Sinuga – ehk leiad endalegi midagi uut ja huvitavat.
LifeAt
LifeAti olen seni kõige rohkem kasutanud ning seetõttu ütleksin hetkel, et see on üks mu lemmikuid. Helid on jaotatud erinevatesse kategooriatesse nagu rannad, kohvikud ja jalutuskäigud. Sealt leiab nii loodushelisid kui ka vaiksemat sorti muusikat. Isegi Harry Potteri fännid ei pea pettuma! 😉 Iga heliga käib kaasas ka videolõik, mille abil saab ekraani kaudu peaaegu et rännatagi Madeirale või Islandile.
Isiklike lemmikutena olen avastanud enda jaoks erinevad veehääled: troopiline äiksevihm, vihmasadu puuonnis või liustikulaguun Islandil. Leht on tasuta ning seal leidub igale maitsele midagi. Lisaks on sinna sisse ehitatud taimer töötegemise ja pauside jaoks.
Moodil
Moodil on LifeAtiga võrreldes veidi teistsuguse ülesehitusega. Nimelt koosneb see mitmetest erinevatest helidest, mida saab ükshaaval või mitmekaupa sisse lülitada. Helitugevusi saab vastavalt eelistusele muuta ning enamike juures saab valida ka erinevaid alatüüpe, nt kas tihe vihmakardin või kerge seenevihm. Sedasi saab endale luua kõikvõimalikke olustikke: marus ilm koos paduvihma ja äikesega või hoopiski sume suvine õhtupoolik vuliseva oja ääres ühes ritsikate kontserdiga.
Enamus on siin loodushelid, kuid paar n-ö linnalikumat häält leiab ka, nt kohvikumelu (lausa mitmes keeles!) või rongisõit. Moodil on samuti tasuta. Peale kasutaja tegemist on võimalik lemmikkombinatsioone ka salvestada ning teiste kasutajatega jagada.
Noisli
Noisli sarnaneb laias laastus Moodiliga. Hääli on Noislis rohkem, ent enamikele ligipääsemiseks tuleb osta Pro versioon. Ka siin saab erinevaid helisid kombineerida, aga puuduvad variatsioonid. Kui ise oma kombinatsiooni luua ei soovi, saab esitusloendi alt sisse lülitada ka mõne eelloodud variandi. Neist enamiku kuulamiseks on aga jällegi vaja Pro versiooni. Küll aga saab endale luua tasuta helide seast lemmikkombinatsioone. Sarnaselt LifeAtiga saab siin kasutada taimerit. Siit leiab ka n-ö segajatevaba tekstiredaktori. Lehekülje taustavärv muutub sujuvalt erinevate toonide vahel, mis muudab lehe kasutamist põnevamaks.
I Miss My Cafe
I Miss My Cafe on (ilmselgelt) pühendatud kõigile neile, kes on koroonaajal oma lemmikkohvikust puudust tundma hakanud ning vajavad hädasti midagi võõrutusnähtude leevendamiseks. Sisse saab lülitada näiteks nii baristat, kohvimasinaid kui ka tasside-lusikate kõlinat. Samuti saab valida ilma. Jällegi on võimalik helisid kombineerida ja nende helitugevust muuta. Lehel on ka väike sisseehitatud Spotify esitlusloend lauludega, mis võiksid kohvikus mängida. Kirsiks tordil on kaunis kujundus ning dark mode võimalus. Võta istet ning lase kohvil hea maitsta!
Lofi.cafe
Lofi.cafe on teistest veidi erinev. Nagu nimigi ütleb mängitakse seal lo-fi muusikat. Kes ei tea, siis lo-fi muusikažanris kasutatakse meelega veidi halvemat helikvaliteeti, et matkida vanemat sorti muusikat. Tänapäeval sellist sorti muusika oma esteetilisusega hinda läinud. Muusikastiil on rahulik ja loob meeldiva õhkkonna: kasutatakse nii džässi, house’i kui hiphopi. Lofi.cafe leheküljel saab valida erinevate alatüüpide vahel. Sealt leiab nii kohvikumuusikat kui ka midagi õppimise ja uinumise tarbeks. Kuna ma ise õppimise taustaks eriti muusikat kuulata ei saa, siis pole ma seda lehte niivõrd palju katsetanud. Muusika on iseenesest siiski väga mõnus.
Varem olin ma veendunud, et ei suuda õppida kusagil mujal kui vaikuses, aga nüüd ootan alati hea meelega järgmist “vihmasessiooni”. Selliseid veebilehti on küll ja veel, nii et võib-olla tuleb kunagi veel sel teemal mõni jätkupostitus.
Proovi järele ja anna teada, kuidas meeldis. Milline on sinu lemmik veebileht või äpp, mis fookust hoida aitab? Kommentaarid ja soovitused on teretulnud!
Rahulikku kuulamist! 🎧
Soovid esimeste hulgas teada saada, kui uue postituse üles panen?
Pane ennast juuresoleva vormi kaudu kirja ning saadan Sulle edaspidi kohe e-posti kirja, kui midagi uut kirjutanud olen. 🙂