Suvetegemised ja II õppeaasta kevadsemester

II kursuse kevadsemester

Teame vist kõik seda hetke, mil suve nautides järsku august “tagasi kooli!” hüüdes õlale koputab. Sellegipoolest püüan kõigest väest mitte lugeda koolini jäänud päevi-nädalaid, vaid sellest augustikuust kõik välja pigistada, et uueks kooliaastaks pea klaar ja vaim värske oleks.

Ah jaa, juulis sain lõpuks kaks aastat rootsi keele õpet päris rootslaste peal proovile panna. Veetsin tegusa, aga mõnusa nädala Rootsi metsade ja järvede vahel. Püüdsin haugi kinni. Sõin nõrkemiseni mustikaid (ah, keda ma lollitan, neist ei saa ju kunagi isu täis). Loomulikult harjutasin, harjutasin ja veelkord harjutasin rootsi keelt. Kõik rootslased olid sillas nende emakeelt kõneleva välismaalase üle. Olgugi, et igal uuel kohtumisel tõstsin käed üles, öeldes “Jag pratar bara lite svenska…”, sain endalegi üllatuseks muretult hakkama. See on ilmselt teada värk, aga keelt õppides annab tõeliselt magusa motivatsioonisüsti just see, kui minna ja keelt sihtriigis päriselt rääkida. Lisaks saab kenasti pildi ette tegelikust hetkeolukorrast keele arengus, mida klassiruumis ülesandeid lahendades eriti ei koge.

Rootsi järv
Idüll – kena suvepäev, mil paadiga järvel loksuda

Augustiga katsun kindlasti eelmise õppeaasta postitustele punkti panna. Muude plaanide hulgas on hoidiste valmistamine, kodu korda seadmine, meteoriidisaju vaatamine ning raamatuneelamine (õppetöö ajal napib tavaliselt mu meelistegevuseks aega).

Nõndaks, läheme aga asja juurde. Kuigi mõni postitus sügissemestri kohta on veel puudu, annan juba praegu lühiülevaate kevade kohta. Kuna mõned ained kestavad terve aasta, piilu julgelt meeldetuletuseks sügise kokkuvõtet.

Kohustuslikud õppeained

🩸 Inimese füsioloogia

Ilma pikema sissejuhatuseta jätkatakse talvel pooleli jäänud loengute ja praktikumidega. Suurimad teemad on süda koos vereringega ning närvisüsteem. Vahepeale pikitakse ka üksikuid muid praktikume-seminare, nt happe-aluse tasakaal ja süljenäärmete talitlus.

🧬 Meditsiiniline biokeemia

Kui sügisel võetakse läbi keha põhilised biomolekulid, siis nüüd keskendutakse sellele, kuidas need kõik omavahel haakuvad ehk juttu tuleb ainevahetusest. Enamuse semestrist võtavad enda alla süsivesikute, rasvade ja valkude ainevahetus. Lõpupoole räägitakse natuke ka kogu süsteemi integratsioonist ja rauast.

🧫 Meditsiiniline mikrobioloogia

Mikrobioloogia kevadsemester annab uue mõõtme väitele “arstiteadus on raske”. Mitte tingimata seepärast, et materjal oleks keeruline, vaid seda on NII PALJU. Iga bakter, viirus ja seen detailideni pähe õppida… Selle aine kohta ilmub siia blogisse tõenäoliselt eepos. 😰

🌡️ Patofüsioloogia I

Pikkamööda hakkame õpingutes nihkuma sinnapoole, mis juhtub siis, kui kehas muidu ilusti toimivad protsessid kiiva kisuvad. Teemasid on seinast seina: põletik, palavik, luumurrud, šokk jpm.

🩺 Perearstiteadus I

See on enam-vähem esimene võimalus arsti tööd päriselt nuusutada. Paarile teoreetilisele loengule järgnevad praktikumid perearsti töös enim kasutatavate praktiliste võtete õppimiseks. Ühel päeval tuleb ka ühe perearsti tööd vaatamas käia.

🗨️ Suhtlemise ja tervisekäitumise alused

Suhtlemisaine on otsapidi perearstiteadusega seotud. Õpetatakse põhiliselt suhtlemise teooriat ning (pere)arstina konsultatsiooni läbi viimist. Neid oskusi tuleks ideaalis oma töövarjupäeval rakendada, proovides ka ise üht patsienti küsitleda.

Valik- ja vabaained

🦠 Suguteede infektsioonide mikrobioloogia

Tegu on 100% iseseisva e-õppega ning võrdlemisi hallatava mahuga. Ideaalis on see täienduseks mikrobioloogiale, kuid kõige muu (peamiselt mikrobioloogia enda) kõrvalt ei jäänud mul kahjuks väga palju aega, et kõigesse süüvida.

🇸🇪 Rootsi keel keskastmele I

Pean kahetsusega tõdema, et selle semestriga lõppes minu rootsi keele õpingute teekond siin ülikoolis. Bürokraatlikel põhjustel ei avata minu ja kõigi mu kaasõppijate kurbuseks järgmise astme õppeainet. Õnneks saime semestrile taaskord mõnusa fika-õhtuga punkti panna. Jään alatiseks heldimusega meenutama oma õpetajat Krõõta, kes on ühteaegu uskumatult südamlik inimene ning suurepärane õppejõud.

Mille kohta Sina uuel õppeaastal blogis lähemalt kuulda sooviksid? Anna mulle kommentaarides või meili teel teada! 😊


Soovid esimeste hulgas teada saada, kui uue postituse üles panen?

Pane ennast juuresoleva vormi kaudu kirja ning saadan Sulle edaspidi kohe e-posti kirja, kui midagi uut kirjutanud olen. 🙂

SEOTUD POSTITUSED

2 Replies to “Suvetegemised ja II õppeaasta kevadsemester”

    1. Väga armas, läheb tarvis! 🙂 Loodetavasti satun tulevaste Rootsis käikudega ka Uppsalasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga