Nii, on juba ammu aeg uueks postituseks. See on mul tegelikult pidevalt mõttes olnud, kuid alati on koolis üht või teist teha olnud ja pole saanud mahti kirjutada. Nüüd aga teen teile väikese kokkuvõtte, mida vahepeal õppinud-teinud olen.
Palju anatoomiat
Anatoomias õppisime oktoobri kahe viimase nädalaga selgeks lihased. See oli ilmselt siiani kõige kiiremini läbitud teema. Anatoomias, rohkem kui mingis muus aines, oleks vaja palju rohkem aega korralikult õppimiseks. See pole ju mingi järjekordne aine, mille lihtsalt läbima peab – arstid peavad inimkeha ikka läbi ja lõhki tundma. Kui aga arvestus ära on olnud, pole peale seda kuigi palju aega enam iseseisvalt teemat korrata, sest uus plokk tuleb juba peale. Mis seal ikka – kõik harjuvad sellega lõpuks ära!
Peale lihaseid pühendasime kuu aega seede- ja hingamiselunditele ning praegu õpime kuse- ja suguelundeid. Need teemad on minu jaoks liikumisaparaadist palju põnevamad olnud. Kuna aga koroonaolukord läheb aina hullemaks, siis selle viimase teema peame põhimõtteliselt ise kodus omandama. Koolis koha peal on vaid üks praktikum preparaatide vaatamiseks. Eks näis, kuidas selle viimase arvestusega läheb. 😅 Õnneks pole tegu kõige suurema teemaplokiga.
Mida veel õppinud olen?
Histoloogias vaatasime igas praktikumis mikroskoobiga palju põnevaid preparaate ning tegime aeg-ajalt kontrolltöid. Läbisime sellised teemad nagu side-, lihas- ja närvikude. Kõige lõpus oli veel preparaatide arvestus, kus pidime ära tundma paari preparaati ning oskama nende kohta veidi rääkida.
Ladina keeles õppisime vahepeal selgeks 2. käändkonna ning harjutasime ka retseptide kirjutamist. Nüüd oleme lõpetamas 3. käändkonda ja teeme selle peale järgmisel nädalal kontrolltöö. Vabaainena võtan juurde veel rootsi keelt algtasemele. Juba kaks nädalat järjest on kõik keeletunnid toimunud internetis ning järgmisel nädalal on kaugõppe vormis ka kummagi aine kontrolltööd. Tegelikult on kõigest hoolimata need netitunnid päris hästi välja kukkunud.
Esmaabi praktikumid on toimunud üle nädala Kliinikumis. Oleme läbi teinud erinevaid elustamise situatsioonülesandeid. Verejooksude ja traumade kohta oli samuti kummagi jaoks üks praktikum. Kirjaliku testi tegime seekord Moodles ning praktiline arvestus toimub semestri viimasel nädalal, kus peame paarikaupa üks kindla situatsiooni lahendama.
Lisaks õppetööle leidis vahepeal aset ka gripivastane vaktsineerimine, mida korraldas EAÜS. Kõik arstitudengid, kes soovisid, said end kirja panna ning grupikaupa Kliinikumis vaktsineerimas käia. Õigupoolest on see esimene kord elus, kui end gripi vastu vaktsineerida lasksin. Sel aastal on eriti tähtis kaitsta nõrgemaid ja teha kõik endast olenev, et arstidel oleks võimalikult vähe tööd. Kui selline võimalus olemas on, siis miks mitte seda kasutada.
Detsembri ja jaanuari jooksul on mul plaan kirjutada iga õppeaine kohta eraldi blogipostitused, kus neid natuke lähemalt kirjeldan. Lisaks olen vahepeal läbi lugenud paar meditsiiniteemalist raamatut, mille kohta ilmuvad EAÜS-i ajakirja Curare jõulunumbris ka väikesed kirjutised. Mõne aja pärast saab neid kindlasti ka blogist lugeda.
Seniks püsige terved ja rõõmsad!
Soovid esimeste hulgas teada saada, kui uue postituse üles panen?
Pane ennast juuresoleva vormi kaudu kirja ning saadan Sulle edaspidi kohe e-posti kirja, kui midagi uut kirjutanud olen. 🙂